Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

21. 08. 2011 - 27. 08. 2011

MOUNTAIN ACADEMY 04/2011 –TRÉNINK A PARÁDNÍ VÝSTUPY

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!.

Saastal je již několik let pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... A tentokrát i za podpory Honzíka, Zuzky a pejsků :-)))

22. 8. - NEDĚLE
A my pro „změnu“ :-))) vyrážíme na náš první čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m) v pořadí. Počasí máme parádní, tak jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!!

Na chatě ještě potrénujeme uzlíky a navázání na lano :-) Celkem nám to jde, tak je nejvyšší čas jít spát. Ráno se vstává v 5.00 a pak hned začínáme stoupat.


23. 8. – PONDĚLÍ - WEISSMIES
Výstup na Weissmies (4 023 m), počasí je parádní, parádní sníh, parádní skála, co víc si přát :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných typech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup divokým ledovcem ...

24. 8. – ÚTERÝ – JEGIHORN A VELMI ZÁŽITKOVÁ FERÁTKA :-)))
Výstup na Jegihorn (3 206), parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ....

A v každém rozhodně zachová hluboké stopy dlouhý traverz na ocelovém laně vysoko nad žlabem a každý bude ještě dlouho vzpomínat na převislý provazový žebřík :-)))25. 8. – STŘEDA – VÝSTUP NA ALLALIN
Parádní den. Vyjíždíme ze Saas Fee na Mittel Allalin (3 500 m) a z našeho tajného tunýlku vyrážíme na náš další čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Nebe bez mráčků, co víc si přát :-))) ...

Hřeben Hohlaubgrat patří stejně jako traverz Weissmiesu k tomu nejlepšímu, co tady je. Hřeben, který nabírá na strmosti a v samotném závěru přejdete do skalních a mixových pasáží a vše navíc téměř ve 4 000 m!!!
26. 8. – ČTVRTEK – NÁCVIKY, SLAŇOVÁNÍ, VYTAHOVÁNÍ Z TRHLINY, ...
Kluci si ráno vyběhli na Mischabelhutten a pak vyjíždíme do Saas Fee, potrénovat vše a ještě víc na skalky a do garáží. Kluci slaňují úplně v pohodě a každý z nich vytáhnul několikrát svého kamaráda z „trhliny“ :-)))

Bez tohoto nácviku není prostě možné počítat s tím, že si pak na ledovci se vším poradíme :-)


27. 8. – PÁTEK – TRÉNINK NA REÁLNÝCH TRHLINÁCH :-)))
Vyjedeme lanovkou ze Saas Fee do 3 000 m a hned kousek od lanovky se pouštíme do prvních nácviků na ledovci. Nejprve základní trénink bez trhliny, ale se zaměřením na vytvoření pevného bodu a pak už opravdová a obrovská trhlina :-)))

Na začátku byly obavy, že nikdo neskočí, ale ... :-))), ale skočili oba!!! Jednou se nepodařilo svého parťáka udržet, ale vše nakonec zachránilo pojistné lano. Udržet padajícího kamaráda do trhliny prostě není vůbec jednoduché ... Já bych chtěl ale i přesto klukům moc a moc pogratulovat, že se s takovou vervou nakonec vrhli do těchto nácviků.


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení