Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

02. 07. 2011 - 08. 07. 2011

MOUNTAIN ACADEMY 02/2011 – TRÉNINK, TRÉNINK A PARÁDNÍ VÝSTUPY

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!.

Tak v Saastalu opět zvesela pokračujeme :-))) Již několik let je to tu pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... A tentokrát i za podpory Honzíka, Zuzky a pejsků :-)))

3. 7. - NEDĚLE
Další skvělý den a my pro „změnu“ :-))) vyrážíme na náš první čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m) v pořadí. A opět je parádní počasí, tak jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!!
4. 7. - PONDĚLÍ
Výstup na Weissmies (4 023 m), parádní počasí, parádní sníh, parádní skála jen na vrcholu je i krásně :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných tipech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup divokým ledovcem ...5. 7. - ÚTERÝ
Parádní den. Vyjíždíme ze Saas Fee na Mittel Allalin (3 500 m) a z našeho tajného tunýlku vyrážíme na náš další čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Nebe bez mráčků, co víc si přát :-))) ...

Hřeben Hohlaubgrat patří stejně jako traverz Weissmiesu k tomu nejlepšímu. Hřeben, který nabírá na strmosti a v samotném závěru přejdete do skalních a mixových pasáží a vše navíc téměř ve 4 000 m!!!

No a v samotném závěru natočené pivo v točící se restauraci :-)))6. 7. - STŘEDA
Výstup na Jegihorn (3 206), parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Minulý týden byla ještě zavřená. Zřítil se do ní obrovský balvan, který do té doby „visel“ nad výstupovým komínem v dolní části. Šli jsme do ní okamžitě po otevření :-))), tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ....

V každém rozhodně zachová hluboké stopy dlouhý traverz na ocelovém laně vysoko nad žlabem a Marcel bude ještě dlouho vzpomínat na převislý žebřík :-)))7. 7. – ČTVRTEK
Dnešek, i když nakonec není tak úplně špatně (oproti několika předpovědím počasí), věnujeme základnímu horolezeckému výcviku. Všem to jde velmi dobře a tak brzy slaňujeme, prusíkujeme a cvičně i vytahujeme z trhliny :-) v našem tréninkovém areálu :-))) v Saas Fee8. 7. – PÁTEK
Večer dorazila „mini“ fronta, která řádila až do rána. My jsme se proto dnes snažili tuto frontu „podjet“ a vyrazili jsme do Chamonix. Naším cílem ale tentokrát nebyl Mont Blanc. Všichni se hned na začátku shodli, že dají přednost nácvikům a tréninku.

Vyrazili jsme proto lanovkou na Aiguille du Midi na ledovec. Kousek pod lanovkou je celkem slušná trhlina (i když se trhlinou na Silvrettě nedá srovnat :-))). Tady jsme si vyzkoušeli, jaké to je spadnout do díry v ledu a pak hlavně zachytit kamaráda a vytáhnout ho. Po včerejším tréninku to byla hračka :-)))

Pak se ale zkazilo počasi a tak jsme ještě potrénovali postup družstev v různých typech terénu a Marcel se krapet rozohnil a prošáp si přitom mačkou lýtko :-)))

Závěrečný výstup po úzkém hřebínku už byla rutinní záležitost :-) A při vlezu do skalních věží jsme ještě potrénovali práci s vývrtkami v krásném ledovém tunelu :-)))


No, a pak krátká procházka po Chamonix. Vždy se zastavím u opravdových Horských vůdců a chvíli jen tak v hlavě přemítám .... Byly to opravdové legendy!!!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení