Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

17. 06. 2011 - 20. 06. 2011

SILVRETTA - LEDOVCOVÝ KURZ A VHT 03/2011 A POMOC V HORÁCH

Další pokračování našeho velmi oblíbeného vzdělávácího programu - LEDOVCOVÝ KURZ A VHT NA SILVRETTĚ. Tentokrát prodloužený víkend před sezónou ve vyhlášeném pohoří ...

17. 6. – PÁTEK, NÁSTUP NA CHATU
Naše setkání proběhlo téměř za parádního počasí. Všichni jsme se ryhle sbalili a společně vyrazili na chatu Wiesbadener hütte (2 443 m). Nyní byla ještě zavřená a tak jsme si vychutnávali komfort zdejšího winterraumu. Kluci si postavili navíc stan kousek za chatou :-)))

18. 6. – SOBOTA, TRÉNINK A ZÁCHRANNÁ AKCE
Hned po snídani vyrážíme na terasu a nacvičujeme vše potřebné pro postup družstva po ledovci. Počasí se opravdu dneska vydařilo :-))). Od rána prší a je neproniknutelná mlha. Další dny se má lepšit a tak se v suchu připravujeme na lepší zítřky.


ZÁCHRANNÁ AKCE
S námi jsou na chatě ještě dva mladí němci. kteří se vydávají trénovat lezení v ledu pod Piz Buin. Chystají se za tři týdny do Peru. Okolo půl druhý ale jeden z nich přibíhá, a popisuje mi, že druhý si zlomil kotník. Počasí je opravdu hnusné a tak vysílačkou voláme zdejší Horskou službu a já s Jirkou a se Zdenkem vyrážíme s oblečením, spacákem, ... nahoru. Cca po 45 minutách nalézáme zraněného na ledovci. Je úplně mokrý a zmrzlý. Déšť se začíná měnit ve sněžení ...

Přesouváme ho kousek dolů a ukrýváme pod velký kámen. Nahoru ho ve třech prostě nedostaneme a tak čekáme na Bergwacht. Cca po hodině a půl doráží. Mají s sebou Rakouský vozík a tak ho společnými silami pomalu transportujeme až k chatě a do auta. Končíme okolo 19.00. A přesto, že nás tam bylo celkem dost, máme toho všichni plný zuby. Pitomý zlomený kotník (asi ani nebyl úplně zlomený) a kdyby tam byli úplně sami, bylo by štěstí, kdyby do rána přežil ... Při návratu k chatě všude leží tak 15 cm nového sněhu.


19. 6. – NEDĚLE, NÁCVIK VYTAŽENÍ Z LEDOVCOVÉ TRHLINY
Ráno nejprve vyrážíme na ledovec. Pokoušíme se o výstup na Piz Buin, ale počasí nás nakonec přesvědčí, že bude lepší trénovat vytahování kamaráda z trhliny :-))) A trénink je to tvrdý. Všichni se ho se vší silou zúčastnili a všichni se jednou houpali v oprvadu převislé trhlině na laně a všichni také svého parťáka vytáhli :-)))
Večer následuje Testík nad mapou a loučení s bezdomovcem, který si ze zdejšího winterraumu udělal celkem parádní bydlení a sežral na co přišel :-)))
20. 6. – PONDĚLÍ, POHYB NA LEDOVCI A NÁCVIK SKALNÍHO LEZENÍ :_)
V noci má Janek obrovské bolesti v očích. O své se příhlesil zánět spojivek. Kapeme do nich hojivé kapky, aby mohl chudák vůbec usnout. Ráno je to už malinko lepší a tak si ještě pospí.

Ráno je jinak nádherně. Nejprve zjišťujeme, že na chatě už je chatař a personál a tak dáváme konečně rádlera a pivko :-))) Pak vyrážíme na „ledovec“ a začínáme trénovat téměř na ostro. Pohyb ve strmém terénu, trénink zachycení parťáka na hřebínku, ... :-)))

Pak se vydáme ještě na sluníčkem ozářené skály a všichni si vyzkouší lezení v lanovém družstvu a pak jednotlivě bezpečné slanění.

Vyrážíme zpět na chatu a balíme věci. Sestup je sice dlouhý, ale za krásného počasí stojí za to. U aut se rychle převlékneme a v ve zdejší restauraci si přetáhneme fotky a po čaji nebo kafi se všichni rozloučíme.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení