Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

09. 06. 2011 - 12. 06. 2011

SILVRETTA - LEDOVCOVÝ KURZ A VHT 02/2011

Další pokračování našeho velmi oblíbeného vzdělávácího programu - LEDOVCOVÝ KURZ A VHT NA SILVRETTĚ. Tentokrát prodloužený víkend před sezónou ve vyhlášeném pohoří ...

9. 6. – ČTVRTEK, NÁSTUP NA CHATU
Naše setkání proběhlo né zrovna za parádního počasí. Všichni jsme se ryhle sbalili a společně vyrazili na chatu Wiesbadener hütte (2 443 m) v mírném dešti. Nyní byla ještě zavřená a tak jsme si vychutnávali komfort zdejšího winterraumu.

10. 6. – PÁTEK, PIZ BUIN
Hned po snídani vyrážíme do terénu. Naším cílem je Piz Buin (3 312 m). Podmínky jsou výrazně stížené množstvím napadnutého a mokrého sněhu. Obzvlášť závěrečné metry jdou ztuha, ale vše se nám daří celkem dobře zvládnout. Mlha se trochu rozestupuje a tak máme z výstupu krásný pocit.

A aby toho nebylo málo, večer si ještě vytáhneme mapy a vrhneme se do orientace v horském terénu.
11. 6. – SOBOTA, NÁCVIK VYTAŽENÍ Z LEDOVCOVÉ TRHLINY
Ráno nejprve trénujeme záchranné ledovcové mánévry na „sucho“ a v suchu pod střechou :-))) Každý si vyzkouší vytažení kamaráda z trhliny dvěma způsoby. Pokračujeme s nácvikem dalších důležitých technik ...
12. 6. – NEDĚLE, POHYB NA LEDOVCI, VYTAŽENÍ Z TRHLINY A NÁCVIK SKALNÍHO LEZENÍ :_)
Ráno je nádherně. Vyrážíme na „ledovec“ a začínáme trénovat téměř na ostro. Pohyb ve strmém terénu, trénink vytažení kamaráda z trhliny :-)))

Pak se vydáme ještě na sluníčkem ozářené skály a všichni si vyzkouší lezení v lanovém družstvu a pak jednotlivě bezpečné slanění.

Vyrážíme zpět na chatu a balíme věci. Sestup je sice dlouhý, ale za krásného počasí stojí za to. U aut se rychle převlékneme a v Galtüru v Alpináriu ve zdejší kavárně si přetáhneme fotky a po čaji nebo kafi se všichni rozloučíme.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

daniele, 11. 7. 2011, 9:02
esperienza fantastica in una cornice di montagne bellissime

bravi
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení