Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

26. 03. 2011 - 27. 03. 2011

LAVINOVÝ WORKSHOP 2011

Horské služby ČR a PL (HS ČR a GOPR) uspořádali Lavinový workshop a III. otevřené mistrovství ČR v lavinové záchraně pro širokou veřejnost. Jednalo se o další pokračování největší lavinové akce v České republice :-)))

Tato akce proběhla v Krkonoších na Luční boudě v součinnosti s občanským sdružením ALPY 4000.cz, dovozci lavinového vybavení a dalšími partnery.

A tady je pár fotografií, které krásně podtrhují neopakovatelnou atmosféru, kterou jste spolu s námi tady na Luční boudě vytvářeli :-)))

Jsou tady sestaveny chronologicky:
- úvod patřil přednášce o Skialpinistických trasách v Krkonoších v podání Petry Šťastné z KRNAPu
- pak následovala přednáška o Počasí na horách z úst naší nejkrásnější rosničky Aleny Zárybnické
- ta pak spolu s Pavlem Cingrem (šéf lavinové prevence HS ČR) moderovala ukázku lavinového zásahu Horské služby na lavinovém trenažéru před Luční boudou
- mezitím se venku připravili dovozci lavinového vybavení a předváděli své výrobky. Všichni si tak mohli vyzkoušet téměř jejich kompletní nabídku, se kterou se mohou vůbec kde setkat :-)
- další přednášku v pořadí měli na starosti naši kamarádi Háček (Zdeněk Hák, Horský vůdce UIAGM) a Šampón (Václav Vančura) a je jasné, že tématem byl Skialpinismus – úvod
- pak následovali prezentace vystavujících firem: ABS + Snowpulse, Arva, Mammut, Ortovox, Pieps
- přednášku o Základních pravidlech při pohybu v lavinovém terénu jsem si připravil právě pro tuto příležistost :-)
- Patrick Ribis (horský vůdce UIAGM z Rakouska) přednášel o Využití elektronické sondy a Problematice pádu druhé laviny
- na závěr jsem ještě poreferoval o posledních lavinových nehodách

Pak následovala další naše ukázka venku. Tentokrát se již při setmění nechal jeden z účastníků workoshopu dobrovolně zahrnout rolbou pod sníh. Ta ho ještě několikrát přejezdila. V té tmě to vypadalo až děsivě :-))) Pak jsme museli udělat chvíli pauzu. Pachy „zasypaného“ potřebavaly čas na to, aby se dostaly přes rolbou utemované vrstvy sněhu až k povrchu ke Kristýnčině hbitému čumáku.

A právě v tento moment přišel na řadu první oficiální SOUBOJ V LAVINOVÉ ZÁCHRANĚ mezi českou Horskou službou a klukama z polského GOPRu. Navíc se tento souboj krapet vyštengroval třetím účastníkem této bitvy a tím byl tým složený z dovozců lavinového vybavení. K této akci byly připraveny tři lavinové pole se čtyřmi zakopanými lavinovými přístroji a vždy maximálně čtyřčlenná družstva se dala do souboje s časem. Diváci řádně fandili a nám se podařilo v tomto prvním setkání vyhrát. Samozřejmě, že šlo o basu šampaňského a taky tak trochu o čest :-))) Doufám, že jsme tak všichni připravili divákům hezkej zážitek a je také pravda, že se pak celá řada z nich přihlásila do jejich soutěže v rámci III. otevřeného mistrovství ČR v lavinové záchraně...

A na samotný závěr jsme se samozřejmě ještě vrátili k našemu „zasypanému“, který o náš souboj samozřejmě přišel :-))) Všichni se postavili po větru a Kristýnka vyrazila pátrat. Kroužila a kroužila až pak perfektně našla. Z mého pohledu jsou tyto ukázky vždycky velmi těžké. Každé zaváhání by mohlo znamenat, že bychom mohli ztratit před všemi náš kredit. Na druhou stranu mne to vždy posouvá dál a dál k důvěře v Kristýnčiny či Tobíkovy schopnosti :-)))

A od 20.00 přišly na řadu přednášky slavných dobrodruhů sponzorovaných Norskou módou:
- Mára Holeček a jeho lezení
- Vašek Sůra - Severní pól
- Kateřina Mandulová – Vladivostop

V neděli ráno jsme pokračovali v programu. Venku se udělalo nádherně a tak se vše přesunulo ven :-))) Zavody gradovaly a stejně tak ukázky lavinového vybavení před Luční boudou. Okolo poledne tady bylo finále, vyhodnocení a letošní Workshop je úspěšně za námi :-))) Jsem moc rád, že se opět našla taková spousta lidí, která si s námi přišla užít krásný víkend :-))) Obrovský dík patří všem, kteří nám se vším pomohli!!! Sponzoři a samozřejmě a především všichni nadšenci, kteří nám s nadšením pomáhali, díky moc :-)))


A takhle jsme se stěhovali dolů my. Vyhlídková jízda rolbou s naší drobnou bagáží :-)))


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení