Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

26. 01. 2011 - 28. 01. 2011

KURZ LEZENÍ V LEDU - MALTATAL

Zajímá vás, jaké to je lézt po zmrzlé vodě? Jo, někdy je při tom trochu zima, ale na druhou stranu pocit, že se vám podařilo přelézt opravdu skleněnou stěnu, stojí skutečně za To ...
KURZY LEZENÍ V LEDU – BASIC - MALTATAL


Setkali jsme se všichni přímo na statku, který zařídil Dándý. My dorazili s Hankou z Antonu až večer. Rychlá příprava a šup do postele.

Ráno vyrážíme do království ledu, jenže zjišťujeme, že tzv. ideální podmínky podle paní z Gasthausu Hubertus, zase tak ideální nejsou. Maltaschlucht je téměř rozteklá. Vyrážíme proto za dalším cílem.
Aluhol bude za chvíli volný, tak si na něj počkáme. První krůčky, první nácviky a už vyrážíme do prvních délek. Štandy jsou bezpečný na skále a tak si lezení užíváme.

Další den už máme jasno, kam se nám schoval led :-))) Aréna Columbus na nás právě čeká a tak si zde najdeme dvě perfektní linie. Místy sice krapet kapá vodá, ale jinak se leze krásně. Zbraně jdou do ledu jako do másla. Okolo poledne toho máme dost, každý si vylezl téměř 200 m kolmého ledu!!! Vyrážíme na parádní cvičnou stěnku. Nejprve nás čekájí hrátky s postupem po dopředu zaseknutých cepínech :-))) A na závěr perfektně trénujeme postup lanového družstva. Úplně se vším, co k tomu potřebujeme: štandy, vývrtky a lezení v kolmých úsecích!!! S ledem se loučíme ještě vyvrtáváním abalakových hodin, slaňováním z vývrtky, kterou si pak stáhneme s sebou. Nádherná tečka za naším lezením v Maltatalu :-)

Vychutnejte si lezení Columbusu v podání Hanky:

Tonda si lezení Columbusu taky užil:


No a Dándý byl v Columbusu jako ryba ve vodě :-))):
Parádní trénink a cvičení :-))). Podívejte se na úžasné lezecké momentky ...

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Dandy, 6. 2. 2011, 22:00
Jo to bylo krásny, to jsem měl ještě cepíny....
Zuza+Honzík, 8. 2. 2011, 23:06
:-)))...hlava děravá...
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení