Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

04. 12. 2010

UKÁZKA PRO DĚTI SE ZRAKOVÝM POSTIŽENÍM

Před pár týdny nám přišel email, jestli bychom neudělali přednášku o lavinách pro děti se zrakovým handicapem. Podnikají výlet do Krkonoš a tak je napadlo, že by se kromě krásných výletů dozvěděly i něco nového a zajímavého. Mám samozeřejmě připravenou celou řadu prezentací, fotografií a filmů, ale ... ale s tím si asi teď nevystačíme :-)

Jedeme za nimi s mým kamarádem a kolegou Robertem s hromadou lavinových přístrojů, sond, lopat ale hlavně s našimi lavinovými pejsky Tobíkem a Kristýnkou. Nechybí ani náš podpůrný tým Zuzka a Zuzka s Honzíkem :-)

Neměl jsem vůbec představu, jak budeme dětem popisovat, co a jak v lavinách, když mají možnost poznávat svět především podle hmatu ... Čekalo na nás asi deset dětí různého věku a s různými problémy s očima. Byl jsem ale velmi překvapený, jak se vzájemně doplňovaly, pomáhaly si, smály se a podrobně se zajímaly o všechno možné ... Nejvíc se o laviny zajímal takovej správnej kluk, který neviděl vůbec. Vyptával se na všechny možné podrobnosti a chtěl si rozhodně vyzkoušet, jaké je to být zasypaný pod lavinou ... Škoda, že bylo ještě málo sněhu, určitě by si to jinak vyzkoušel :-))) Po krátkém úvodu s pípakama a sondama zaujal všechny lavinový airbag, který si mohly i s jeho aktivací vyzkoušet. Pak jsme si začali povídat o pejscích. Další část následovala venku před chatou, kde jsme dětem ukazovali, jak je to vlastně s těmi pejsky :-))) A myslím si, že to je bavilo rozhodně nejvíc. Schovávat se a pak se tahat s pejsky o aportky a hrát si s nimi, bylo to pravé ořechové :-)))


SPC pro zrakově postižené děti v Hradci Králové
.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

GoldenTabs, 8. 1. 2018, 11:42
4TvVC5 https://goldentabs.com/
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení