Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

20. 10. 2010 - 22. 10. 2010

SETKÁNÍ LAVINOVÝCH SLUŽEB VÝCHODNÍHO BLOKU - 2010

Setkání Sudetokarpatské asociace lavinových služeb v letošním roce proběhlo v Polsku, v Bieszczadech. Toto setkání se stalo již tradičním bodem podzimu. Tentokrát ale bylo unikátní. Setkání se zúčastnili poprvé všichni partneři. Tedy i zástupci Ukrajiny. A navíc se tohoto setkání zúčastnili i představitelé z Rakouska, z lavinového střediska v Innsbrucku, pánové Rudi Mayer a Patrick Nairz.


V rámci úvodních přednášek jsme se navzájem informovali o průběhu předchozí lavinové sezóny včetně mnoha lavinových nehod a neštěstí. Pak došlo na informace o dalších krocích Evropské lavinové asociace, o nových lavinových předpovědích, prezentací pro veřejnost, ... Zajímavá byla i ukázka z nově připravované knihy o lavinách našich rakouských kolegů. Na mne zanechala hluboký dojem i přednáška z lavinové tragédie v Galtüru v roce 1999.

Další den se vyrazilo alespoň dopoledne na obhlídku zdejších hor. Odpoledne na nás čekaly další důležité přednášky a večer patřil spíše společenskému dění :-)))

Následující den byl připraven workshop ohledně využívání programu GIS v lavinové problematice a my se tak spolu s mým kolegou Pavlem Cingrem alespoň na moment stali počítačovými mágy a experty :-)))


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení